Check onze Uit agenda voor de leukste eropuit tips deze vakantie.
Er is deze vakantie van alles te doen!
Zomerkampen
Wist je dat er in de regio ook veel zomerkampen worden georganiseerd?
🔶Voor de peuters en kleuters worden er hele leuke speel- en beweegkampjes georganiseerd in Nijmegen en Lent. Tijdens de Speel- en beweegkampjes staat plezier, beweging en samenspel centraal. Dansen, muziek maken, beweegspelletjes, creatieve oefeningen, kinderyoga en natuurlijk vrijspelen, het komt allemaal voorbij.
🔶De Zang- en Theaterschool Nijmegen organiseert ook dit jaar feestelijke Musical 2- / 3-daagse waarin creativiteit, energie en samen plezier maken centraal staan. Tijdens deze speciale vakantie-edities duiken kinderen in de wereld van musical: zingen, dansen, toneelspelen en samenwerken aan een kleine presentatie.
🔶Vinea heeft meer dan 30 actieve vakantiekampen voor kinderen en jongeren van 7 t/m 25 jaar. Van zeilen in Friesland tot surfen op Texel, van outdoor in de Ardennen tot taalreizen naar Brighton. All-in, met overnachting en professionele staf. Bekijk het volledige aanbod op www.vinea.nl.
🔶Of wat denk je van het dagkamp van Mad Science? Je gaat drie dagen lang allemaal leuke experimenten doen, kennis maken met wetenschap en techniek, nieuwe vrienden maken, lekker spelen en heel veel plezier beleven. Dit beloofd een super leuk maar ook heel leerzaam kamp te worden.
Lees onze kampen blog voor meer leuke kampen.
Dieren uitjes
Zijn jouw kinderen gek op dieren? Wij hebben voor jou de leukste dierenuitjes in en om Nijmegen op een rijtje gezet!
Overzicht van de leukste dierenuitjes
Culturele uitjes
Ben je op zoek naar een leuk en leerzaam uitje? Er zijn veel kindvriendelijke musea in de regio! Wij hebben ze voor je op een rijtje gezet!
🔶Van 4 juli t/m 30 augustus verandert Slot Loevestein in een avontuurlijk speelparadijs. Ontdek hoe kinderen vroeger leefden, doe mee aan ridderspelen, leer boogschieten en speel oud-Hollandse spelletjes. Ontmoet ridders en andere historische bewoners, luister naar het verhaal van Hugo de Groot en beleef een dag vol avontuur, geschiedenis en plezier voor het hele gezin.
🔶 Ontdek verdwenen dierenwerelden onder Nederlandse bodem. Ga miljoenen jaren terug in de tijd tijdens de nieuwe interactieve tentoonstelling Uit de diepte bij Museum De Bastei in Nijmegen. Ontdek fossielen, kruip in de huid van een paleontoloog en leer alles over reuzenhaaien, monsterpotvissen en andere indrukwekkende dieren die ooit in Nederland leefden. Een leerzaam en avontuurlijk uitje voor nieuwsgierige kinderen én hun ouders.
🔶Het coolste uitje van jouw vakantie start bij The Chocolate Factory! Ga op avontuur in een échte fabriek en ontdek hoe je je eigen pak hagelslag maakt. Tot en met eind mei zijn ze ook op maandag en dinsdag geopend. Daag jezelf, je broer of zus of je team uit en wie weet zetten jullie de hoogste score van de meivakantie neer! Nieuw deze vakantie: de Fondue Experience, dip in iets nieuws! Start je bezoek op Verdieping 10 met een heerlijke chocoladefondue en duik daarna de fabriek in om alle missies te voltooien.
🔶Een zomer vol ridderavonturen! Van 25 juli t/m 16 augustus staan de Kids-Zomerweken op Kasteel Hernen in het teken van ridders. Ontdek het middeleeuwse kasteel, ga op pad met de pratende lantaarn en doe mee aan de speurtocht In het spoor van de ridders. Met extra activiteiten en volop avontuur is dit een onvergetelijk dagje uit voor het hele gezin.
🔶 Speciaal voor de tentoonstelling Schatten van de Oude Wereld bij Museumpark Orientalis is er een nieuw kinderprogramma ontwikkeld waarin kinderen spelenderwijs op ontdekking gaan; zowel in de tentoonstelling als in het Museumpark. Kruip in de rol van handelaar!
Overzicht van kindvriendelijke musea in de regio
Actieve uitjes
Ben je opzoek naar een actief uitje? Wij hebben de leukste uitjes op een rijtje gezet.
🔶Kom deze vakantie naar Bounce Valley Den Bosch! Speciaal voor de vakantie is er een combinatie-arrangement waarbij kinderen kunnen springen en VR beleven voor € 29,95 per persoon.
🔶Kom Tuben wij De Wijchense Berg. In de vakantie zijn ze extra vaak geopend.
Overzicht van de leukste Actieve uitjes in de regio
Buitenactiviteiten
Wil je lekker van het mooie weer gaan genieten? Wij hebben de leukste buitenactiviteiten en uitjes in de regio voor je verzameld!
🔶 Kom deze vakantie spelen in de natuurspeeltuin van Bloemenpark Appeltern. Op Avontureneiland kunnen kinderen klimmen, klauteren, ravotten en hun insectenskills testen bij de Bug's Olympic Games. Ontdek ook de kabouterroute, speel in de boomhutten en doolhoven en beleef samen een avontuurlijke dag vol natuur, plezier en verrassingen.
🔶Kom lekker spelen in de natuurspeeltuin van Hoppies in Ammerzoden. Geniet van een hapje en drankje op het terras en kom knuffelen met de dieren.
🔶Kom naar Amusementspark Tivoli voor een onvergetelijke dat! Het indoor gedeelte in vernieuwd, en je kunt hier nu ook rolschaatsen en bowlen. Van 25 juli t/m 16 augustus is het extra gezellig in Amusementspark Tivoli! Tijdens Tivoli Pakt Uit geniet je iedere dag van verrassend entertainment en leuke extra activiteiten.
Overzicht van de leukste buiten activiteiten
Indoor uitjes
Is het een dagje slecht weer? Maar wil je toch iets leuks gaan doen met je gezin? Wij hebben de leukste indoor uitjes voor je op een rijtje gezet!
🔶Bij Pathé draaien er allerlei leuke kinderfilms. Van 4 juli t/m 30 augustus is het Zomerfestival bij Pathé Tijdens het Zomerfestival is er naast de films volop extra plezier te beleven voor jong en oud. Een bezoek aan Pathé wordt zo een compleet dagje uit voor het hele gezin.
🔶 Bij LUX Nijmegen vind je ook deze vakantie weer films speciaal voor jonge filmfans. Van vrolijke avonturen voor het hele gezin tot herkenbare favorieten voor jonge kijkers: er is genoeg te ontdekken op het grote doek.
Overzicht van de leukste indoor uitjes
Goedkope uitjes
Alles wordt steeds duurder, maar dit wil niet zeggen dat je er met je kinderen niet meer op uit kunt. Om het jullie iets gemakkelijker te maken hebben alle Go-Kids regio's in Gelderland de leukste goedkope uitjes verzameld en deze kun je hieronder vinden.
Goedkope uitjes in Gelderland
Restaurant Tips
Opzoek naar een leuk kindvriendelijk restaurant voor een lunch of diner? Wij hebben de leukste restaurants voor je op een rijtje gezet!
🔶 Proef de vakantiesfeer tijdens ED’s Landentour bij café Eten en Drinken in Lent. Van 4 juni t/m 3 september neemt ED's Landentour je mee langs verschillende Europese vakantielanden. Geniet vanaf 17.00 uur van heerlijke gerechten, bijpassende drankjes en sfeervolle muziek. Op dinsdag 21 juli is het bovendien volop feest tijdens de doortocht van de Vierdaagsewandelaars door Lent, met een gezellige sfeer en livemuziek.
🔶Bij Osteria Pomodoro in Lent (nabij Nijmegen) geniet je van authentieke Italiaanse gerechten. Alle gerechten zijn bereid met verse ingrediënten volgens klassieke Italiaanse recepten. Per ronde kies je één gerecht, eventueel aangevuld met een bijgerecht. Één vaste prijs voor een avond vol smaak (excl. drankjes). En op je verjaardag eet je zelfs gratis!! Kijk op onze website voor de actievoorwaarden.
🔶Geniet van lekkere pannenkoeken en meer bij restaurant KOECK in Maasbommel (Let op! Ze zijn niet de gehele vakantie geopend)
Overzicht van de kindvriendelijke restaurants in de regio
Overnachtingstips
Wil je er deze vakantie nog even lekker tussenuit maar niet te ver weg? Wij hebben de leukste kindvriendelijke overnachtingsmogelijkheden in de regio op een rijtje gezet!
🔶 Overnachten op een UNESCO Werelderfgoedlocatie? Dat kan bij de B&B van Slot Loevestein! Beleef een unieke overnachting op een bijzondere historische locatie. Overdag zijn er volop kinderactiviteiten, is er van alles te ontdekken over de geschiedenis van het slot en ligt het prachtige Munnikenland om de hoek. Zodra de bezoekers zijn vertrokken, genieten je van de rust en de bijzondere sfeer. Boek deze zomer een onvergetelijke overnachting voor het hele gezin.
Overnachten met kinderen
Ga lekker de natuur in!
In de regio zijn ook vele mooie bossen en natuur plekken, waar je lekker kunt struinen en kunt genieten van het mooie weer. Op onze site en in onze app staan veel leuke plekjes! >> Gratis uitjes in de Natuur << Neem lekker je picknickmand mee, zoek een leuk plekje uit, en geniet van de mooie natuur die onze regio te bieden heeft.
Ook veel (betaalde) buitenspeeltuinen zijn weer geopend. Zoals speeltuin de Leemkuil, Brakkefort, Blije Dries en hof van Kaatje.
Lekker creatief aan de gang!
Creativiteit is een belangrijk onderdeel van de ontwikkeling van een kind. Zo bevorderd het de fijne motoriek, het creatief denken, het ruimtelijk inzicht, het zoeken naar oplossingen en het cultureel bewustzijn.
Je kind kan dus veel baat hebben bij het creatief bezig zijn! Het stimuleert allerlei processen in het brein en wakkert de ontwikkeling aan, Maar bovenal blijft het toch ook gewoon heel leuk om samen lekker creatief bezig te zijn.
In de vakantie heb je lekker wat meer tijd, om een leuk nieuw project uit te proberen!
Op de site van Creativity voor you staan leuke hobby materialen voor kinderen. Ook verkopen ze Foam en silk Clay, deze klei is op het moment heel populair. Het voelt een beetje aan als slijm, maar het plakt en knoeit niet. Versier er een mooie spaarpot mee, een fotolijstje of boetseer zelf iets moois. De klei wordt vanzelf hard.
Met code CREATIVITY10 krijg je nu 10% korting op je bestelling.
Bekijk de webshop

Volg je ons ook al op Facebook en/of Instagram ? Daar komen nog veel meer ideeën en tips voorbij!
