Vakantie in het museum!
Doe mee aan een workshop, kom gezellig tekenen in zaal 13 of ga samen met je familie op ontdekkingstocht in het museum met de speurtocht en Dikke Doe- en Luistertour.
Gratis inloopworkshop Schilderen in vrolijke voorjaarskleuren
Maak deze voorjaarsvakantie kennis met kleurrijke kunst uit het Frans Hals Museum tijdens de Inloopworkshop Schilderen in vrolijke voorjaarskleuren. Ga in de studio aan de slag met verf, krijt en papier en maak je eigen schilderij. Je inspiratiebron: de mooiste portretten uit de collectie, van schilders als Leo Gestel, Charley Toorop en Isaac Israëls.
Je hoeft voor deze workshop niet te reserveren en het is geschikt voor de hele familie. Kom tijdens de voorjaarsvakantie van dinsdag 18 t/m zondag 23 februari 2025 tussen 13.30 en 16.30 uur langs.
Verkleed je als schutter
Schutters waren de inwoners die hun stad of dorp beschermden en verdedigden. Word nu ook een schutter en verkleed je in de Schutterszaal. En vergeet niet bij één van Frans Hals schuttersstukken te poseren voor een leuke foto! Reserveren voor deze activiteit is niet nodig.
De Dikke Doe- en Luistertour
De Dikke Doe- en Luistertour is een tour vol kunst, verhalen en opdrachten. Ruik een schilderij, doe een quiz, maak zelf een kunstwerk of verkleed je als schutter! Reserveren voor deze activiteit is niet nodig.
Doe de speurtocht
De speurtocht voert je langs hoogtepunten uit de collectie van het museum. Haal de speurtocht op bij de balie aan het Groot Heiligland en ontdek de topstukken van het Frans Hals Museum.
Portret tekenen
In het museum, tussen de schilderijen kun jij je eigen portret tekenen en ophangen aan de muur. Maar je mag je kunstwerk natuurlijk ook altijd mee naar huis nemen. Laat je inspireren door portretten in het Frans Hals Museum, bijvoorbeeld door de schilderijen van Frans Hals. Reserveren voor deze activiteit is niet nodig.
Op zoek in het poppenhuis
Middenin het Frans Hals Museum staat het 18de-eeuwse poppenhuis van Sara Ploos van Amstel-Rothé (Amsterdam 1699 - Halfweg 1751). Zij was een rijke dame voor wie dit poppenhuis een dure hobby was. In het poppenhuis staan bijna duizend voorwerpjes! In één van de kamers woont ook een huisdier. Ontdek jij waar? Reserveren voor deze activiteit is niet nodig.