Middeleeuwse ambachten terug op Kasteel Hernen

Hoe werden er in de middeleeuwen touwen gemaakt? Hoe smeedde een smid het ijzer en hoe maakten ambachtslieden vroeger manden en tegels? Tijdens de ambachtenmiddag bij Kasteel Hernen op zondag 30 augustus 2026 stappen bezoekers even terug in de tijd. Verschillende ambachtslieden laten deze middag zien hoe hun ambacht er eeuwen geleden uitzag en vertellen over de vaardigheden en technieken die daarbij kwamen kijken.

Kasteel Hernen vormt het decor voor een middag vol historische ambachten. Bezoekers ontdekken hoe belangrijk ambachtslieden waren voor het dagelijks leven op en rond een middeleeuws kasteel. In plaats van alleen naar historische verhalen te luisteren, kunnen kinderen en volwassenen de ambachten van dichtbij bekijken. Bij droog weer bouwt de smid zijn eigen ‘smidse’ op en gaat daar aan de slag met ijzer. Met vuur, gereedschap en vakmanschap wordt het metaal bewerkt en ontstaan verschillende soorten ijzerwerk.

Ook andere ambachtslieden zijn aanwezig. Zo laat een tegelmaker zien hoe er met klei wordt gewerkt en is een touwslager druk bezig met het maken van touw. Daarnaast kunnen bezoekers kennismaken met onder andere mandenvlechten en borduren. Vooral het borduren vraagt om veel geduld en precisie. De ambachtslieden laten zien welke technieken zij gebruiken en hoe deze vaardigheden vroeger van generatie op generatie werden doorgegeven.

Kinderen mogen tijdens de ambachtenmiddag niet alleen toekijken. Wie nieuwsgierig is, kan soms ook zelf een handje meehelpen. Daardoor wordt een bezoek aan Kasteel Hernen niet alleen leerzaam, maar ook interactief. Kinderen kunnen ontdekken hoe het is om met hun handen te werken en ervaren hoeveel tijd, oefening en vakmanschap er nodig zijn om iets zelf te maken.

De ambachtenmiddag is daarmee een leuke activiteit voor gezinnen die geïnteresseerd zijn in geschiedenis, kastelen en oude ambachten. Ook grootouders zijn van harte welkom om samen met hun kleinkinderen het verleden te ontdekken. Terwijl de ambachtslieden aan het werk zijn, komt de geschiedenis van het kasteel en het dagelijks leven in de middeleeuwen op een bijzondere manier tot leven.

Kasteel Hernen zelf maakt de historische belevenis compleet. Het middeleeuwse kasteel vormt een sfeervolle omgeving voor deze bijzondere middag. Een bezoek aan de ambachtenmiddag kan dan ook goed worden gecombineerd met het ontdekken van het kasteel en de omgeving.

De ambachtenmiddag vindt plaats op zondag 30 augustus 2026 van 13.00 tot 17.00 uur. Voor deze activiteit is vooraf reserveren noodzakelijk. Zo kunnen bezoekers verzekerd zijn van toegang tot deze bijzondere middag vol historisch vakmanschap.

Praktische informatie

  • Wat: Middeleeuwse ambachtenmiddag
  • Datum: zondag 30 augustus 2026
  • Tijd: 13.00 - 17.00 uur
  • Locatie: Kasteel Hernen
  • Adres: Dorpsstraat 40, Hernen
  • Entree volwassenen: € 13,50
  • Entree kinderen van 4 t/m 18 jaar: € 6,75
  • Donateurs, VriendenLoterij VIP-Kaarthouders en Museumkaarthouders: gratis op vertoon van een fysieke pas
  • Reserveren: noodzakelijk
  • Meer informatie en reserveren: via GLK / Kasteel Hernen