Feestelijke opening

BuitenBasis wordt een gezellige ontmoetingsplek in het Schoterbos in Haarlem Noord. Waar basisschoolkinderen samen buiten kunnen spelen en op avontuur kunnen gaan. Het huisje is maandag 6 april neergezet en de feestelijke opening is vrijdag 17 april 2026 om 15 uur. 

Meer info >

Voor kinderen: buitenspelen

Spreek met je vriendjes en vriendinnetjes af om samen bij BuitenBasis te spelen. Of kom alleen en ontmoet nieuwe kinderen. Als je wilt kun je speelgoed lenen. Zoals een voetbal of springtouw.

Voor ouders: ontmoeten

Ontmoet andere (groot)ouders uit jouw buurt, in een ontspannen sfeer. Omdat mobieltjes niet welkom zijn en de kinderen zichzelf vermaken, is er ruimte voor leuke gesprekken. Ook kun je bord- of kaartspellen lenen.

Doel:

BuitenBasis wil kinderen stimuleren om meer buiten te spelen, omdat dat heel goed voor hen is:

  • Kinderen oefenen hun motorische vaardigheden, ze bewegen meer en ze leren angsten te overwinnen.

  • In de verte kijken is belangrijk voor de ogen van kinderen, net als natuurlijk licht.

  • Buitenspelen is helaas niet meer vanzelfsprekend. In Nederland speelt een op de vijf kinderen zelden of nooit buiten. Een belangrijke reden is dat er geen andere kinderen buiten spelen. Bij BuitenBasis is dat wel zo (net als op een camping): er zijn al kinderen, dus er komen meer kinderen.

Locatie

BuitenBasis komt in het Schoterbos in Haarlem Noord: een mooi groen stadspark waar kinderen heerlijk kunnen spelen en ontdekken. BuitenBasis komt op het veldje onderaan de glijbaan op de heuvel.

In het park vind je onder andere: twee speeltuintjes, buitenfitness toestellen, een mooi groot speel/ voetbalveld en een lang skeelerpad. Er is ook veel water, waar je kunt kanoën, suppen of vissen. Neem hiervoor wel je eigen spullen mee, want die kun je helaas niet bij BuitenBasis lenen. Vanwege het vele water is het belangrijk dat kinderen zonder zwemdiploma, onder begeleiding van hun (groot)ouders/ verzorgers komen.

Meer info >