In het Museum van de 20e eeuw ontdek je hoe je ouders en grootouders vroeger leefden. Je wordt meegenomen in een tijd die voor hun heel bekend was en waar ze je heel veel over kunnen vertellen!
Brick City in station Hoorn
Brick City is de LEGO bouwplek in station Hoorn, open op op woens-, zater- en zondagen. Met de Museumkaart of VIP- kaart Vriendenloterij heb je er nu zelfs gratis toegang.
Jarenlang stond een groot deel van het monumentale station van Hoorn leeg. Sinds mei dit jaar vult het Museum van de 20 e Eeuw de voormalige stationshal en stationsrestauratie met heel veel bouwstenen. Er is een LEGO diorama verrezen met rijdende treinen, vliegende vliegtuigen en een stad, een Western- tafereel en een stukje Middeleeuwen. Ook staan er nog meer vitrines vol bijzondere LEGO bouwwerken.
Brick-balie in Burgerking
In de voormalige stationsrestauratie, later enige tijd een Burger King, kun je in grote bakken vol met duizenden bouwsteentjes graaien en lekker bouwen. Maak je iets moois dan wordt het zelfs in de LEGO-stad geplaatst. Zoek je speciale steentjes dan kun je bij de Brick-balie, met honderden laadjes
gesorteerd LEGO, geholpen worden.
Gratis pendelbusje naar LEGO-museum
Als je uitgebouwd bent in Brick City kun je met een gratis pendelbusje naar het unieke Museum van de 20 e Eeuw gebracht worden. In de oude gevangenis op het Oostereiland is de grootste LEGO-collectie van het land te zien op de expositie “LEGO in het Museum”. Deze trok al meer dan 250.000 bezoekers.
Ook daar zijn de Museumkaart of VIP-kaart Vriendenloterij geldig.