Sinterklaasintocht Elburg 2026: een magische middag in de vestingstad!
De spanning stijgt, want Sinterklaas komt weer naar Elburg! Op zaterdag 14 november 2026 verwelkomt de historische vestingstad de goedheiligman en zijn Pieten. Met een stoomboot vol cadeautjes, vrolijke muziek en allerlei feestelijke verrassingen belooft het een heerlijke middag te worden voor jong en oud.
Feest aan de haven
Vanaf 14.00 uur begint het voorprogramma aan de Havenkade. Onder leiding van de Kidz-DJ kunnen kinderen alvast meezingen en dansen terwijl iedereen uitkijkt naar de komst van de Sint. Rond 14.30 uur is het eindelijk zover: de stoomboot verschijnt aan de horizon en Sinterklaas zet voet aan wal in Elburg! Samen met zijn Pieten begroet hij de kinderen aan de haven, waarna hij aan zijn feestelijke rondrit door de vesting begint.
Sinterklaas te paard door de vesting
Om 15.00 uur stapt Sinterklaas op zijn paard Ozosnel voor een rondrit door de karakteristieke straatjes van Elburg. De optocht voert onder andere langs de Havenstraat, Vischpoortstraat, Beekstraat en Jufferenstraat, om uiteindelijk uit te komen op de Vischmarkt. Ook de pietenband, stadskapel Concordia en de Hellebaardiers zorgen voor extra sfeer. Een bijzonder gezicht zijn de abseilpieten, die vanaf de historische Vischpoort naar beneden komen!
Groot feest op de Vischmarkt
Vanaf 15.30 uur barst het feest los op de Vischmarkt. De burgemeester en jeugdburgemeester heten Sinterklaas welkom, waarna de danspieten voor vrolijke optredens zorgen. Onder begeleiding van de Kidz-DJ kan iedereen meezingen en dansen. Het programma duurt tot uiterlijk 17.00 uur.
Praktische informatie
- Datum: zaterdag 14 november 2026
- Tijd: 14.00 tot uiterlijk 17.00 uur
- Locaties: Havenkade en Vischmarkt, Elburg
- Parkeren: betaald parkeren kost € 7,50 per auto

