Ledderweg 11, 8161SZ Epe
Navigeer naar
Mededeling

Leren en genieten: dát zijn de Museum Magie Kindermiddagen.

Haal de kunstenaar in je naar boven! Tijdens de Museum Magie Kindermiddagen ga je lekker actief aan de slag. Verkleed je als boer of boerin en ga mee met een rondleiding. Je ontdekt hoe mensen 100 jaar geleden woonden en werkten. Je staat versteld van wat je ziet. Daarna ga je creatief aan de slag met papierscheppen, figuurzagen, bloemschikken of boetseren. Natuurlijk mag je je eigen creaties mee naar huis nemen en is er voor iedereen wat lekkers.

Na het maken van je kunstwerk sluit je de middag af met oud-Hollandse spelletjes en stokpaardrijden op het erf. De kindermiddagen zijn speciaal voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Reserveren is voor sommige data wel nodig. In juli een augustus zijn de kindermiddagen.

Familietour: Sta stil en ontdek! 

Ben je klaar voor een ontdekkingsreis die jullie blik op vroeger én nu verandert?
De Familietour: Sta stil en ontdek! is speciaal ontwikkeld voor gezinnen met kinderen van 6 t/m 12 jaar. Tijdens deze interactieve tour ga je samen met je smartphone op pad door de eeuwenoude boerderij, schuren en het erf.

Via QR-codes luisteren jullie naar de verhalen van Hendrik (10 jaar), die begin 1900 op deze boerderij leefde. Je ontdekt hoe hij werkte, speelde en zijn dagen doorbracht. Superleerzaam én verrassend leuk!

Maar er gebeurt nog veel meer…
Door de vragen en opdrachten tussendoor denk je met je gezin na over dingen die voor jullie nú belangrijk zijn. Soms grappig, soms uitdagend maar altijd bijzonder om samen te doen. Lever je de opdracht in? Dan maak je kans op mooie prijzen via een verloting!

Ga zelf op ontdekking met de Hagedoorns Speurtocht


Ga op zoek naar aanwijzingen en los onderweg allerlei opdrachten en raadsels op. Leerzaam én leuk! Je speurt langs verschillende plekken in het museum, over het erf, door de tuin en de boomgaard. Onderweg kom je oude voorwerpen tegen die je laten zien hoe mensen vroeger leefden en werkten. Heb je alle opdrachten goed gemaakt? Dan kun je aan het einde van de speurtocht de schatkist openen. Wat zal daarin zitten?

Waterreis – voel waar water je raakt!


Water is overal. Ook op de Veluwe. Maar zie je het ook? In de tentoonstelling Waterreis ontdek je hoe water het landschap vormt en het leven bepaalt. Loop je over de heide? Dan is de kans groot dat je niet aan water denkt. Maar juist daar, op een plek waar het heel droog lijkt, begint de reis. Je ervaart hoe water, zelfs onzichtbaar, het hart vormt van het Veluwse landschap en onze geschiedenis.

Spelen en ontdekken op het erf

Naast de familietour valt er nog veel meer te beleven. Buiten kunnen kinderen hun energie kwijt bij:
-Zand- en waterspeeltoestellen met stromend water
-Oudhollandse spellen zoals hoepelen, steltlopen en tollen
-De educatieve bijenstal, moestuin en boomgaard

Boerderij, schuren, erf en tuinen een reis naar 1900

Bezoek de prachtig bewaard gebleven boerderij en word meegenomen naar het leven rond begin 1900. De rondleiders vertellen graag over het dagelijkse boerenleven en bijzondere tradities.

Liever zelf op ontdekking? Dat mag natuurlijk ook! Sluit daarna je bezoek af op het gezellige terras met iets lekkers en snuffel rond in de museumwinkel.

FAQ veelgestelde vragen

1.Voor welke leeftijd is de Familietour geschikt?
De tour is ontwikkeld voor kinderen van 6 t/m 12 jaar, maar jongere kinderen mogen uiteraard mee met begeleiding.
2.Heb je een smartphone nodig?
Ja, de tour werkt met QR-codes. Eén smartphone per gezin is voldoende.
3.Moet je van tevoren reserveren?
Alleen als je met een grote groep gaat, of voor de kindermiddagen is een reservering nodig. 
4.Hoelang duurt de tour?
Maximaal 45 minuten, afhankelijk van hoe uitgebreid jullie de opdrachten doen.
5.Kunnen we de tour ook met meerdere kinderen doen?
Zeker! De opdrachten zijn bedoeld om samen te doen.
6.Mag je ook alleen naar de speeltuin en het erf?
Er is geen specifieke speeltuin, het speelgedeelte met waterelementen ligt vlakbij het terras. Het erf is voor het grootste gedeelte omheind en er is zicht op de speelplek.
7.Is het museum geschikt voor een regenachtige dag?
Ja. Een groot deel is binnen, maar buiten spelen en de Waterreis-expo maken het compleet bij mooi weer.

  • Leeftijd 5 - 8
  • Leeftijd 9 - 12
  • Horeca aanwezig
  • Indoor