EUROPEES KAMPIOENSCHAP ZANDSCULPTUREN GARDEREN: STEM OP JOUW FAVORIET
Vijf topkunstenaars, vijf unieke interpretaties van Het Romeinse Rijk
Een week lang werkten vijf topkunstenaars uit Nederland, Polen, Frankrijk, Spanje en Ierland aan indrukwekkende zandsculpturen bij Zandsculpturen Garderen, allemaal binnen het thema Het Romeinse Rijk. Iedere kunstenaar kreeg een zandblok van maar liefst 30 ton en werkte met niets anders dan zand en water. Binnen zes werkdagen ontstonden vijf compleet unieke kunstwerken, elk met een eigen verhaal en stijl. Een bezoekje aan deze wedstrijdsculpturen is voor kinderen en ouders een prachtige aanvulling op een bezoek aan de tentoonstelling.
Vijf wedstrijdsculpturen om te bewonderen
Fergus Mulvani uit Ierland verbeeldde de erfenis van techniek en bouwkunst die het Romeinse Rijk achterliet, met de oude Romeinse wegen als basis voor het moderne Europa. Benoit Dutherage uit Frankrijk koos voor de god Mercurius, de snelle en sluwe boodschapper van de goden, vol mythologische details.
Jeroen Advocaat uit Nederland liet zien hoe de groei en het uiteindelijke verval van het Romeinse Rijk samenkomen in één kunstwerk, van bloeiende bestuurlijke macht tot een ruïne. Sergi Ramirez uit Spanje liet zich inspireren door het Aquaduct van Segovia, met een hedendaagse figuur in Romeinse helm die water haalt uit een aquaduct. Stachu Nowodworski uit Polen maakte met Automaton een indrukwekkend kunstwerk over discipline, organisatie en de mens als onderdeel van een groter geheel.
Stem op de publieksprijs
Welke sculptuur maakt de meeste indruk? Is het de technische afwerking, het verhaal of toch de eerste indruk die het meest bijblijft? Bezoekers kunnen tot en met 16 september stemmen op hun favoriete kunstwerk voor de Publieksprijs van het EK Zandsculpturen 2026. De vijf wedstrijdsculpturen maken onderdeel uit van de reguliere tentoonstelling Het Romeinse Rijk, dus iedereen die de tentoonstelling bezoekt, kan de kunstwerken gewoon van dichtbij bekijken en zelf bepalen welke kunstenaar de prijs verdient.
Praktische informatie EK Zandsculpturen Garderen
De wedstrijdsculpturen van het EK Zandsculpturen zijn te bewonderen bij Zandsculpturen Garderen, onderdeel van de tentoonstelling Het Romeinse Rijk. Stemmen voor de publieksprijs kan tot en met 16 september 2026. Een bezoek aan de tentoonstelling is eenvoudig te combineren met De Beeldentuin en Lunchroom De Rozentuin, wat op hetzelfde terrein ligt.


_460x306x.jpg)


