Doe mee met De BioBlitz De Hoge Veluwe
Ben je benieuwd hoeveel planten en dieren er eigenlijk in de natuur leven? Tijdens de BioBlitz op 23 en 24 mei 2026 ga je samen met anderen op ontdekking in Nationaal Park De Hoge Veluwe. Een leerzaam en actief uitje voor gezinnen met kinderen, natuurliefhebbers en nieuwsgierige ontdekkers.
Je hoeft geen expert te zijn om mee te doen. Juist door goed om je heen te kijken en soorten vast te leggen, leer je steeds meer herkennen. Laat je verrassen door de biodiversiteit in het park en ontdek hoeveel er te zien is als je even stilstaat.
Op het Marchantplein vind je een stand met natuurgidsen die je op weg helpen. Ze vertellen je alles over de planten en dieren in het park en laten zien hoe je eenvoudig soorten kunt herkennen met de app ObsIdentify. Zo wordt speuren in de natuur nog leuker.
Wil je liever meteen op pad? Sluit dan aan bij een korte mini-excursie van ongeveer 15 minuten. Samen met een gids ga je op zoek naar bijzondere soorten en leer je waar je op moet letten.
Door mee te doen help je als burgerwetenschapper mee om de biodiversiteit van het park in kaart te brengen. Een leuke en leerzame activiteit waarbij kinderen spelenderwijs meer leren over de natuur.
Praktische informatie
Datum: zaterdag 23 en zondag 24 mei 2026
Locatie: Marchantplein (centrumgebied) in Nationaal Park De Hoge Veluwe
Kosten: gratis (exclusief entree park)
Reserveren: niet nodig
Activiteiten: natuurgidsenstand, uitleg app, mini-excursies
FAQ
Moet je kennis hebben van planten en dieren?
Nee, iedereen kan meedoen. De natuurgidsen helpen je op weg.
Is de BioBlitz gratis?
Ja, deelname is gratis. Je betaalt wel entree voor het park.
Is dit geschikt voor kinderen?
Zeker, het is juist een leuke en leerzame activiteit voor kinderen in de basisschoolleeftijd.
Moet ik me vooraf aanmelden?
Nee, je kunt gewoon langskomen op het Marchantplein.
Wat is het doel van de BioBlitz?
Samen zoveel mogelijk plant- en diersoorten in kaart brengen en meer leren over biodiversiteit.

