
Ingrediënten voor 6 spiesen
Voor de ballen
350 gr rundergehakt
1 teentje knoflook
1 tl komijn
0,5 tl chilivlokken
1 tl oregano
1 ei
Handjevol paneermeel
Zout
En verder
0,5 rode paprika
0,5 groene paprika
0,5 oranje paprika
6 cherrytomaatjes
6 satéprikkers
Laat de prikkers even weken in water. Dit hoeft niet perse, maar zo weet je zeker dat ze niet verbranden.
Hak de knoflook fijn en meng dit door het gehakt.
Voeg alle specerijen toe en breng het gehakt verder op smaak met wat zout. Als je de smaak wilt testen, kan je een klein beetje gehakt voor bakken in een pannetje. Voeg waar nodig nog wat zout of peper toe.
Voeg het eitje en het paneermeel toe en kneed het gehakt goed door elkaar.
Vorm 12 balletjes er grootte van een grote bitterbal (je weet wel formaatje Van Dobben). Laat ze iets opstijven in de koelkast.
Was de paprika's en snijd ze in stukken van 3 x 3 cm. Je kunt natuurlijk ook gewoon 1 kleur paprika gebruiken, of een stukje ui, courgette of een champignon toevoegen. Dat maakt niet zoveel uit.
Rijg de balletjes en de paprika nu op de satéprikkers. Doe het om en om. Gebruik 2 balletjes per prikker.
Eindig de spiezen met een tomaatje.
Rooster de spiezen met gehaktballetjes in ongeveer 5 tot 6 minuten goudbruin op de barbecue.