De entree
We volgen de Disney On Ice borden waarop Olaf, Elsa, Anna en Prins Hans ons blij begroeten. We lopen samen met de kids de Jaarbeurs in en door de grote hallen heen, tot we bij de magische zaal met de grote ijsbaan komen. Tot onze verrassing is het hier niet eens koud, maar aangenaam warm. En dan hebben we het nog niet eens over het decor. We zien een groot paarsblauw ijsblok glinsteren in het licht.
Als eerste worden we hartelijk welkom geheten door het schaatsende en zingende presentatiekoppel van de avond. Zij vertellen alvast welke Disney films we vanavond kunnen verwachten: van Frozen tot Coco, Repelsteeltje tot Assepoester en van Belle en het Beest tot Moana, die we in Nederland en België vaak Vaiana noemen.

Here comes Disney
Maar we beginnen de avond met Donald (wat fantastisch om hier te zijn! roept ‘ie!), Minnie en de populaire Goofy die het ijs op komen zwieren. De kinderen die zelf bij de Jaap Eden ijsbaan in Amsterdam schaatsen, hebben zo’n show op kunstschaatsen nog nooit eerder gezien en staan te springen van pret.

Belle en het Beest
De eerste show die we zien is die van Belle en het beest. In sneltreinvaart wordt het verhaal verteld. Wat hebben ze het decor van het paleis mooi gemaakt en de vrolijke schaatsende roze gebakjes en gele kandelaars maken het feestje compleet. Uiteraard wordt het zoals een goede Disney performance betaamt nog best wel even spannend. Onze jongste van 8 heeft het nog even moeilijk als het lijkt alsof het Beest het niet overleeft. Gelukkig komt het aan het eind weer goed en leven ze nog lang en gelukkig.

Assepoester
Dan gaan we smooth over naar Assepoester. Compleet met over het ijs zwevende lakeien met blauw-witte vlaggen en een heus bal met prachtige ronddraaiende jurken in blauw, paars en groen en de heren in een rood gala jasje met gouden streep en epauletten en witte pantalon en natuurlijk de koets waarmee Assepoester naar het bal wordt gebracht. Assepoester verliest haar muiltje en de prins gaat het ganse land door om haar te zoeken .. en vindt haar! Another love story with a happy ever after.
Tip: tussendoor is er ook nog een fijne pauze van een klein half uurtje, waarin je allemaal even naar het toilet kunt of iets lekkers kunt kopen zoals popcorn. Al moet ik eerlijk zeggen dat ik de popcorn in de Jaarbeurs wel heel erg duur vond en deze even overgeslagen heb. We hebben nog wel appelsapjes gekocht, maar je kunt ook zelf iets te eten en drinken meenemen. Er zijn genoeg tafels en stoelen te midden van een kerstdecor met kerstbomen waar je even kunt zitten.

Frozen
En dan gaat het sneeuwen! Dat kan maar 1 ding betekenen: Elsa komt eraan! Met een speciaal decorstuk: een brug met ijsbloemen die uit zichzelf lijkt te bewegen! Hier “vliegt” Elsa onderdoor en staat ze bovenop terwijl ze uit volle borst haar beroemde lied Let It Go zingt.

En ook die schattige Olaf is erbij met zijn aandoenlijke liedje waarin hij zingt:
“Zit elke dag op een zonnig terrasje
En o in de zomer dan word ik een... blije sneeuwpop”

Vaiana
Dan gaan we op reis naar Polynesië in de Stille Oceaan voor het verhaal van Vaiana. En haast nog spectaculairder dan de brug “vaart” hier het beroemde schip uit zichzelf over het ijs. En ook de reuzenkrab wekt veel bewondering. Het is een mooi laatste Disney verhaal met als clue: "Luister naar wie je echt bent en durf je eigen pad te volgen”.

The end
Tenslotte komen alle Disney figuren nog eenmaal samen het ijs op voor de finale van de show. En ook daar zegt de presentator: “En probeer de beste versie van jezelf te zijn, elke dag, want zelfs het kleinste detail maakt het allergrootste verschil, elke dag”. “Absoluut”, roept Micky! “Ik mis jullie nu al”, zegt Goofy en Minnie voegt toe: “En vergeet niet: we houden van jullie”. Tot ziens en tot de volgende keer zeggen Donald en al zijn vrienden in koor!



