Hoge Veluwe Wandeldag 2026: wandelen door het Nationale Park met het hele gezin

Op zaterdag 3 oktober 2026 draait in Het Nationale Park De Hoge Veluwe alles om wandelen. Tijdens de Hoge Veluwe Wandeldag kiezen gezinnen, vriendengroepen en fanatieke lopers uit vijf afstanden. Er is een korte ronde voor de kleinste wandelaars en een flinke tocht van 20 kilometer voor wie meer wil, dus iedereen vindt een route die past. Onderweg lopen deelnemers door bossen, over heidevelden en langs zandverstuivingen, die in de herfst op hun mooist zijn. Het kan een eerste echte wandeltocht zijn of een sportieve uitdaging: het wordt hoe dan ook een frisse herfstdag.

Routes en starttijden

De start en finish zijn op het evenemententerrein bij het Parkcentrum. Elke afstand heeft een eigen tijd waarin gestart kan worden:

  • 20 km: starten tussen 9.30 en 10.00 uur
  • 15 km: starten tussen 9.30 en 11.00 uur
  • 11 km: starten tussen 10.00 en 12.00 uur
  • 5,5 km: starten tussen 10.30 en 13.00 uur
  • 1 km: starten tussen 10.30 en 14.00 uur

Alle deelnemers moeten uiterlijk om 16.30 uur terug zijn. Op de routes van 15 en 20 kilometer is onderweg een picknickmand beschikbaar. Aan de finish krijgt iedere wandelaar een medaille, dus ook de jongste deelnemers gaan met een herinnering naar huis.

Geschikt voor gezinnen met kinderen

Voor gezinnen met jonge kinderen zijn de routes van 1 en 5,5 kilometer de beste keuze. De langere afstanden gaan over zandpaden en oneffen terrein, en dat kan voor kleine beentjes pittig zijn. Voor gezinnen met een kinderwagen en voor mensen met een lichamelijke, verstandelijke of visuele beperking is er de Belevingsroute. Deze route loopt over verharde paden, zodat iedereen zonder zorgen van de natuur kan genieten.

Langs de routes staan natuurgidsen die graag vertellen over de planten en dieren in het park. Zo wordt de wandeling ook een leerzame ontdekkingstocht voor nieuwsgierige kinderen.

Voorzieningen onderweg

Water bijvullen kan op het evenemententerrein en bij de Theekoepel, vlak bij Jachthuis Sint Hubertus. Bij de Theekoepel en op de langere routes zijn toiletten. De informatieposten zijn tot 15.00 uur bemand, dus er is altijd iemand in de buurt voor vragen. Honden zijn welkom als ze aangelijnd zijn.

Aanmelden en kosten

Meedoen aan de Hoge Veluwe Wandeldag is gratis. Alleen de gewone entree van het park moet worden betaald. Aanmelden kan vooraf online, maar ook op de dag zelf. In 2026 kunnen maximaal 1.000 wandelaars meedoen, dus wie zeker wil zijn van een plek, meldt zich op tijd aan. Zo wordt het een sportieve en gezellige dag in de natuur van de Veluwe, voor jong en oud.

Inschrijven >