Avondvaart met Safarischip De Blauwe Bever vanaf Wageningen
Genieten van de Rijn bij zonsondergang
Een avondvaart met Safarischip De Blauwe Bever is een bijzondere manier om de Rijn te beleven. Wanneer de rust neerdaalt over het water en het licht langzaam verandert, ontstaat er een bijna sprookjesachtig tafereel. Vanaf vertreklocatie ’t Stek in Wageningen vaar je langs indrukwekkende natuur en historische plekken.
Deze avondvaart is een prachtig uitje voor ouders met kinderen in de basisschoolleeftijd die samen willen genieten van natuur, water en verhalen. Even weg van de drukte en samen de avond beleven op het water.
Wat zie je tijdens de avondvaart?
Tijdens de tocht vertelt een ervaren gids uitgebreid over de bezienswaardigheden langs de rivier en haar oevers. Je leert meer over flora en fauna, waterbeheer en de bijzondere geschiedenis van het gebied.
De route voert langs de Blauwe Kamer, een prachtig natuurgebied waar regelmatig bijzondere vogels te zien zijn. Daarna vaar je langs de Grebbeberg richting het vestingstadje Rhenen. Onderweg passeer je de monumentale Cunerakerk, gebouwd in de elfde eeuw en een echte blikvanger aan de horizon.
Ter hoogte van de Palmerswaard keert het schip en vaar je in alle rust terug naar Wageningen. Met een beetje geluk geniet je onderweg van een indrukwekkende zonsondergang boven de Rijn.
Praktische informatie Avondvaart De Blauwe Bever
Vertreklocatie
’t Stek Wageningen
Grebbedijk 57
6702 DV Wageningen
Data
- Vrijdag 22 mei 2026 van 19.30 tot 21.00 uur
- Vrijdag 31 juli 2026 van 19.30 tot 21.00 uur
Prijzen
- Volwassenen € 25,50
- Kinderen tot en met 12 jaar € 13,00
Betalen kan online bij reservering.
Waarom een avondvaart zo bijzonder is voor gezinnen
In de avond is de sfeer op en langs de Rijn compleet anders dan overdag. Het water wordt rustiger, vogels zoeken hun slaapplek en de kleuren van de lucht veranderen langzaam. Voor kinderen is het spannend en bijzonder om de natuur in de avond te ervaren.
Samen luisteren naar de verhalen van de gids, speuren naar vogels en genieten van het uitzicht maakt deze avondvaart tot een waardevolle gezinsbeleving in de regio Wageningen en Rhenen.
Veelgestelde vragen over de avondvaart met De Blauwe Bever
Wanneer zijn de avondvaarten?
De avondvaarten vinden plaats op vrijdag 22 mei 2026 en vrijdag 31 juli 2026 van 19.30 tot 21.00 uur.
Waar vertrekt het schip?
De avondvaart vertrekt vanaf ’t Stek in Wageningen aan de Grebbedijk 57.
Voor welke leeftijd is de avondvaart geschikt?
De vaart is geschikt voor alle leeftijden. Vooral kinderen in de basisschoolleeftijd vinden het spannend om in de avond op ontdekking te gaan.
Wat kost een ticket?
De prijs is € 25,50 voor volwassenen en € 13,00 voor kinderen tot en met 12 jaar.


