Stationstraat 3, 7481 JA Haaksbergen
Navigeer naar
Leukste uitje verkiezing 2026
Mededeling

Wij rijden weer, maar reserveren is verplicht!

Let op; vanwege de maatregelen kan de nostalgische treinreis tussen Haaksbergen en Boekelo nog steeds alleen in Haaksbergen begonnen worden.

In juni en september wordt er naast de zaterdag en zondag ook elke woensdag met de stoomtrein gereden en vanaf 13 juli en in augustus kun je zelfs ook op dinsdag terecht voor een bezoek inclusief stoomtreinrit.

Er is alles aan gedaan om een museumbezoek zo goed en veilig mogelijk te laten verlopen en wordt er te allen tijde rekening gehouden met de landelijk geldende RIVM-richtlijnen. Er is een heldere looproute door het museum, de trein is opgedeeld in vaste coupés en mondkapjes in binnenruimtes blijft vooralsnog verplicht. Zo kan iedereen straks weer veilig een stoomtreinrit maken.

Bestel hier je tickets

Lees hier alles om een goed voorbereid bezoek te brengen

Museum Buurtspoorweg

Heb je wel eens in een echte stroomtrein gezeten? Lekker hobbelend door een mooi stukje Twente. Heb je het geluid van een fluitende stoomtrein al eens in het echt gehoord? Benieuwd naar de sfeer van vroeger? En geïnteresseerd in oude locomotieven en wagons?

Buurtspoorweg Museum

Direct reserveren

Dan hebben wij het perfect gezinsuitje voor je! Bezoek het museum Buurtspoorweg en maak ook een ritje in de stoomtrein! Op de verschillende perrons is veel te beleven, te leren en te zien. Museum Buurtspoorweg is een dagje uit voor het hele gezin!

wagon trein

Station Haaksbergen

Stap het stationsgebouw in Haaksbergen binnen en je stapt in het leven van onze grootouders. Koop hier jullie treinkaartje en maak in de wachtkamer kennis met de reizigers van vroeger. Op het station is veel te zien, zoals bijvoorbeeld de werkplaats en de goederenloods. Aan de depot assistent kun je vragen stellen. En misschien mag je zelf wel een emmer vol met kolen scheppen! In het museumcafe de Goederenloods kun je genieten van een kopje koffie, frisdranken en een gebakje. Souveniertje meenemen? Neem een kijkje in het leuke museumwinkeltje!

algemene informatie

Station Boekelo

Bij de spoorwegovergang in Boekelo staat een klein gebouwtje waar je op rijdagen een kaartje kunt kopen bij de stationschef van Boekelo. Hij kan je de weg wijzen naar het museumdepot waar het grootste gedeelte van de locomotieven en wagons staan die nog gerestaureerd moeten worden. Dit geeft je enig idee over hoeveel werk er verzet moet worden, voordat een locomotief of wagon weer ingezet kan worden. Voor kinderen zijn er leuke speeltafels en zijn er diverse grote modelspoorbaan te vinden.

 

Een belevenis op en rondom het spoor

Een rit met zo'n oude stoomtrein is een echte belevenis. Kinderen mogen voorin de trein kijken hoe die oude locomotief zijn werk doet. En als de conducteur langskomt vindt hij het vast goed dat je zelf je kaartje knipt . Ook in de rest van het museum is genoeg te beleven en te doen.

In de 18-luiker – een historische wagon - kunnen je op een interactieve manier alles leren over het treinvervoer van vroeger. Ga je mee op reis?

Rijdagen

Vanaf eind maart/begin april kan het rijseizoen voor Museum Buurtspoorweg van start gaan. Tot en met oktober is het museum elke zondag geopend. In juni en september wordt ook elke woensdag met de stoomtrein gereden en in de zomermaanden juli en augustus kun je zelfs op dinsdag én woensdag terecht voor een bezoek inclusief stoomtreinrit. Naast de reguliere rijdagen worden ook leuke evenementen georganiseerd.

Klik hier voor alle rijdagen

  • Leeftijd 2 - 4
  • Leeftijd 5 - 8
  • Leeftijd 9 - 12
  • Horeca aanwezig
  • Indoor
  • Outdoor