Boerderijbelevenis met lunch tussen de koeien

Een dag op de boerderij is voor veel kinderen een bijzondere ervaring. Tijdens de Boerderijbelevenis op een melkveebedrijf ontdekken gezinnen hoe het boerenleven er echt uitziet. Ouders en kinderen krijgen een kijkje achter de schermen van de boerderij, wandelen langs de stallen en weilanden en genieten ondertussen van heerlijke streekproducten.

Dit uitje is speciaal leuk voor gezinnen met kinderen in de basisschoolleeftijd. Terwijl ouders luisteren naar het verhaal van de boer of boerin, kunnen kinderen op ontdekkingstocht gaan met leuke doe-opdrachten. Zo leren ze spelenderwijs waar melk vandaan komt en hoe voedsel tegenwoordig wordt geproduceerd.

Lees meer

Rondleiding over de boerderij

De boerderijbelevenis begint om 11.00 uur met koffie, thee of fris en een stuk huisgemaakte taart. Daarna volgt een rondleiding over het melkveebedrijf. Tijdens deze wandeling door de stallen en weilanden krijgen bezoekers een goed beeld van het dagelijkse leven op de boerderij.

Kinderen zien van dichtbij waar de koeien slapen, waar ze eten en hoe de boer voor de dieren zorgt. De boer vertelt ondertussen over het werk op het land, de verzorging van de koeien en hoe melk uiteindelijk bij ons op tafel komt.

Lunch of picknick met streekproducten

Na de rondleiding is het tijd om te genieten van een uitgebreide lunch of picknick met lokale en eigen producten van de boerderij. Bij mooi weer wordt er een gezellig plekje gezocht in de wei. Is het weer minder goed, dan vindt de lunch plaats in de stal tussen de dieren.

De lunch bestaat uit verschillende lekkernijen zoals soep, rijk belegde broodjes, zelfgemaakte kruidenboter en een dessert zoals yoghurt of ijs van de boerderij. Zo proeven bezoekers echt wat de streek te bieden heeft.

Voor veel kinderen is dit een hoogtepunt van de dag. Picknicken tussen de koeien is tenslotte niet iets wat je iedere dag doet.

Doen, ontdekken en spelen

Tijdens het bezoek zijn er verschillende opdrachten en activiteiten voor kinderen. Zo wordt het niet alleen een leerzaam uitje, maar ook een actieve belevenis. Kinderen mogen rondkijken, ontdekken en vragen stellen over het boerenleven.

Daarnaast is het mogelijk om vanaf de boerderij een wandeling of fietstocht te maken in de omgeving. In overleg kan er een route worden uitgezet, zodat het bezoek eenvoudig kan worden gecombineerd met een leuke tocht door het landschap.

Kort programma zonder lunch

Naast het uitgebreide programma met lunch is er ook een kortere boerderijbelevenis mogelijk zonder lunch. Dit programma duurt van 13.30 tot 16.00 uur en kan worden geboekt voor groepen vanaf acht personen. De exacte datum wordt in overleg bepaald.

Kosten van de boerderijbelevenis

De prijs is afhankelijk van het gekozen pakket.

Voor het complete programma met koffie, huisgemaakte taart en een uitgebreide lunch met soep, broodjes, zelfgemaakte kruidenboter en een dessert betalen volwassenen 20 euro per persoon.
Kinderen tot en met 12 jaar betalen 10 euro.
Jongeren betalen 15 euro per persoon.

Er zijn ook eenvoudigere pakketten mogelijk, bijvoorbeeld zonder lunch.

Een leuk en leerzaam uitje voor gezinnen

De boerderijbelevenis is een ontspannen en leerzame activiteit voor gezinnen. Kinderen ontdekken waar hun eten vandaan komt en ouders genieten van een gezellige dag buiten met lekker eten en een kijkje in het boerenleven.

Voor gezinnen die op zoek zijn naar een origineel uitje in de natuur is een bezoek aan een melkveebedrijf een ervaring die nog lang wordt herinnerd.

FAQ Boerderijbelevenis

Hoe laat begint de boerderijbelevenis?

Het uitgebreide programma start om 11.00 uur en duurt tot ongeveer 14.00 uur.

Wat zit er bij de lunch inbegrepen?

De lunch bestaat onder andere uit soep, rijk belegde broodjes, zelfgemaakte kruidenboter en een dessert zoals yoghurt of ijs van de boerderij.

Is de boerderijbelevenis geschikt voor kinderen?

Ja, het uitje is juist erg leuk voor kinderen in de basisschoolleeftijd. Er zijn doe-opdrachten en kinderen kunnen veel ontdekken op de boerderij.

Is er ook een korter programma?

Ja, er is een kort programma van 13.30 tot 16.00 uur zonder lunch. Dit kan worden geboekt voor groepen vanaf acht personen.

Lees meer

Bronfoto: Melkveebedrijf Smelt-Luttikhedde