Familieoptocht Carnaval – Maastricht

Traditiegetrouw trekt op carnavalsmaandag de vrolijke Familie- en Kinderoptocht door de straten van Maastricht. Dit is dé kleurrijke optocht voor gezinnen, waar jong en oud samen kunnen genieten van muziek, praalwagens en feestelijke kostuums.
Wandel gezellig mee met je familie en beleef het carnaval door het historisch centrum van Maastricht. De optocht start bij de Hoogbrugstraat en later op de avond is er nog een rondgang door de stad.

 Datum en tijden

✔️Datum: maandag 16 februari 2026
✔️Start eerste rondgang: 14:22 uur
✔️Tweede rondgang: 20:30 uur

 Route

✔️Start: Hoogbrugstraat, Maastricht
✔️Rondgang: door het historische centrum

 Voor wie?

Deze optocht is perfect voor gezinnen met kinderen. Kinderen kunnen verkleed meedoen of langs de kant de optocht bewonderen.


Veelgestelde vragen

1. Is de Familieoptocht geschikt voor jonge kinderen?
Ja, de optocht is overzichtelijk en veilig, ideaal voor gezinnen.

2. Kan ik meedoen of alleen kijken?
Kinderen kunnen meelopen via georganiseerde verenigingen of verkleed langs de kant staan; het is ook leuk om gewoon te kijken.

3. Gaat de optocht bij slecht weer door?
De optocht gaat meestal door, tenzij de organisatie wegens extreme weersomstandigheden besluit af te gelasten.

4. Waar kan ik meer optochten vinden?
Bekijk de volledige uitagenda voor alle carnavalsoptochten in Maastricht en omgeving.