Mededeling
De agenda van Xperimenta, Sciencelab en Masterclasses vind je hier!
W&T IN DE KLAS
Voor leerlingen van groep 3 t/m groep 8, plusklassen of combinatieklassen groep 8 & 1 vwo van de middelbare school, is het mogelijk om de W&T lessenserie aan te vragen. Pre-U Junior zal in overleg met de school de inhoud van het programma afstemmen voor de juiste doelgroep. De lessen worden gegeven op locatie van de school, maar in overleg is het ook mogelijk om (een deel van) de lessen op de Universiteit Twente te verzorgen.
SCIENCE ON TOUR
Daarnaast is het mogelijk om Science on Tour aan te vragen op locatie van de school. Science on Tour geeft een demonstratie op school met verschillende natuurkundige- en scheikundige experimenten. Science on Tour is geschikt voor meerdere klassen of de hele school.
WETENSCHAPPER IN DE KLAS
Deze nieuwe activiteit is nog in ontwikkeling. Houd de website in de gaten voor meer informatie.
Pre U Junior
Pre-U Junior neemt kinderen mee in de wondere wereld van wetenschap en technologie. Kinderen met interesse voor wetenschap en technologie kunnen na schooltijd deelnemen aan de buitenschoolse activiteiten van Pre-U Junior. Bij Pre-U stimuleert men het onderzoekend vermogen en kritisch denken door in te gaan op actuele onderwerpen. Bovendien leren kinderen samen te werken aan technologische en maatschappelijke vraagstukken. Ze organiseren drie verschillende buitenschoolse activiteiten: Xperimenta, Junior Science Labs en Junior Masterclasses. Elke activiteit is op basis van individuele inschrijving.
_1280x1280xm.jpg)
Xperimenta
Xperimenta is een interactieve wetenschapsmiddag waar kinderen op een laagdrempelige en verrassende manier in contact komen met wetenschap & technologie. Tijdens deze middag volgen kinderen eerst een inspirerend mini-college van een onderzoeker of expert om vervolgens onder begeleiding van studenten van de Universiteit Twente aan de slag te gaan met diverse experimenten. Er komen verschillende onderwerpen aan bod.
- Voor wie: kinderen uit groep 4 t/m 6
- Wanneer: 5 keer per jaar op woensdagmiddag
- Tijd: 15.00 - 17.00 uur (ontvangst vanaf 14:45 uur)
- Locatie: DesignLab, Universiteit Twente
- Kosten: €10,- (per kind, per activiteit)
Junior Science Lab
De Junior Science labs zijn voor kinderen uit groep 7 & 8 die meer verdieping zoeken. Tijdens deze interactieve workshops verdiepen kinderen zich in diverse onderwerpen en voeren ze zelf experimenten uit in één van de labs op de Universiteit Twente. Er komen verschillende thema’s aan bod.
- Voor wie: kinderen uit groep 7 & 8
- Wanneer: 5 keer per jaar op woensdagmiddag
- Tijd: 15.00 - 17.00 uur (ontvangst vanaf 14:45 uur)
- Locatie: DesignLab, Universiteit Twente
- Kosten: €12,50 (per kind, per activiteit)

Junior Masterclasses
De Junior Masterclasses voor kinderen uit groep 7 & 8 bieden individuele leerlingen extra uitdaging en verdieping in een onderwerp naar keuze. Onder begeleiding van studenten van de Universiteit Twente worden ze in een serie van drie middagen uitgedaagd door middel van interactieve colleges en experimenten. Elk jaar komen er twee onderwerpen aan bod.
- Voor wie: kinderen uit groep 7 & 8
- Wanneer: 2 keer per jaar en serie van drie woensdagmiddagen
- Tijd: 15.00 - 17.00 uur (ontvangst vanaf 14:45 uur)
- Locatie: DesignLab, Universiteit Twente
- Kosten: €35,- (per kind, per serie van drie lessen)

