Zomerworkshop: maak je eigen stopmotionfilm!
Ben jij gek op tekenen, verhalen verzinnen en films maken? Dan is deze creatieve zomerworkshop van het Mauritshuis en Filmhuis Den Haag echt iets voor jou! Op woensdag 22 juli beleef je een bijzondere dag waarin kunst en film samenkomen. Laat je inspireren door beroemde schilderijen en maak daarna samen met andere kinderen je eigen stopmotionfilm.
De dag begint in het Mauritshuis, waar je samen met museumdocenten op ontdekkingstocht gaat langs de indrukwekkende 17e-eeuwse schilderijen. Achter ieder kunstwerk schuilt een verhaal. Die verhalen vormen de inspiratie voor jouw eigen fantasieverhaal, dat je later op de dag omzet in een echte stopmotionfilm.
Na een gezellige lunchpauze (neem zelf je lunch mee) wandelen jullie samen naar Filmhuis Den Haag. Hier ga je in kleine groepjes aan de slag met het bedenken van personages, achtergronden en geluiden. Door heel veel foto's achter elkaar te maken, breng je jouw verhaal stap voor stap tot leven.
Aan het einde van de workshop is het tijd voor de première! Ouders en verzorgers zijn welkom om de zelfgemaakte stopmotionfilms te bekijken. Als feestelijke afsluiting kijken jullie samen in de bioscoopzaal naar de animatiefilm Olivia. Voor deze filmvoorstelling hebben ouders of verzorgers wel een apart ticket nodig.
Praktische informatie
Datum: Dinsdag 22 juli 2026
Tijd: 10.15 – 14.30 uur
Locaties: Mauritshuis & Filmhuis Den Haag
Activiteit: Ontdek kunst, maak een eigen stopmotionfilm en bekijk samen de film Olivia.
Lunch: Neem zelf een lunch mee.
Let op: Voor de afsluitende film hebben ouders/verzorgers een apart ticket nodig.
Beleef een creatieve zomerdag vol kunst, verhalen en film en ontdek hoe leuk het is om je eigen stopmotionfilm te maken!
Go-Kids tip
Neem een goedgevulde lunch mee, want tussen het museumbezoek en de workshop in het Filmhuis is er tijd om samen gezellig te eten. Vergeet ook je creativiteit niet, want jouw fantasie speelt vandaag de hoofdrol!
Bron foto: Mauritshuis


