Kinderdag Evoluon | Alles is dromen, dromen is alles
Op woensdag 22 februari organiseren Next Nature en uitgeverij Kluitman een kinderdag in het Evoluon. Schrijver en filosoof Stine Jensen presenteert tijdens deze dag haar nieuwe boek Alles is dromen, dromen is alles en kinderen kunnen meedoen aan de speurtocht door de tentoonstelling RetroFuture. Presentator en auteur Bart Meijer presenteert de dag.
Tijdens deze kinderdag bieden we kinderen op een toegankelijke manier handvatten om na te denken
over de toekomst. Het is leuk om terug te kijken naar hoe er in het verleden over de toekomst werd
gedacht. Zijn die voorspellingen uitgekomen? Bezoekers aan de tentoonstelling tijdens de kinderdag
kunnen ontdekken wat er allemaal mogelijk is over vijftig, honderd of duizend jaar en praten over hun
toekomstdromen.
HET BOEK ALLES IS DROMEN, DROMEN IS ALLES
Mensen zijn dromers. Ze dromen over dingen die ze zouden willen. Zulke dromen hadden mensen
vroeger ook. Sommige van die dromen zijn uitgekomen, andere (nog) niet. In dit boek maken kinderen een reis langs de toekomstdromen van de mens. Er wordt gefilosofeerd over de toekomst: hoe ziet de wereld er over vijftig of duizend jaar uit? Met de doe-je-droomopdrachten kunnen kinderen zelf aan de slag.
Maak jouw eigen tijdscapsule
Stel nou dat je aan jouzelf over 10 jaar zou kunnen vertellen hoe je nu leeft? Wat je leuk vindt en wat
je jouw toekomstige zelf wenst? Dat kan! Door een tijdscapsule te maken. Je doet hier spulletjes, brieven en foto’s in die met jouw tijd te maken hebben. Deze versier je mooi en bewaar je 10 jaar. Als
je die zelf over 10 jaar openmaakt, kun je kijken of jouw wensen zijn uitgekomen en hoe de tijd veranderd is. Tijdens Kinderdag kun jij jouw eigen tijdscapsule maken.
Is de toekomst spannend en onheilspellend?
Of is in de toekomst alles beter en geavanceerder?
RETROFUTURE
RetroFuture is ’s werelds eerste grote tentoonstelling over de toekomst van het verleden. Wat gisteren vreemd, onwennig en kunstmatig was, is vandaag vertrouwd of zelfs natuurlijk. Wie de wereld naar zijn hand wil zetten moet vooruitkijken, de toekomst in. Verandering en vernieuwing worden in gang gezet door mensen die geloven dat de wereld beter of anders kan. Het zijn de kunstenaars, ontwerpers, wetenschappers en grote denkers die tastbaar maken wat anderen nog niet zien.
Toegang kinderdag
De kinderdag is gratis te bezoeken voor iedereen. Hieronder valt de boekpresentatie van Stine en
toegang tot het Evoluon. Met een ticket voor de kinderdag, kun je niet naar de tentoonstelling
RetroFuture, en dus ook niet meedoen aan de speurtocht.
Meld je hier aan voor de kinderdag!
Meedoen aan de speurtocht?
Om mee te kunnen doen aan de speurtocht heb je wel een ticket voor de tentoonstelling RetroFuture
nodig. Kinderen tot 18 jaar kunnen gratis naar binnen in de tentoonstelling. De reguliere toegang voor
een volwassene is € 14,50. Het is wel noodzakelijk om voor iedereen (gratis en betaald) een ticket te
reserveren voorafgaand aan je bezoek via https://bit.ly/3j5zXdc. Je kunt ook ter plekke nog een ticket
reserveren. Er mogen maximaal drie kinderen per volwassene mee.