Kom langs in de krokusvakantie

In de krokusvakantie van 5 t/m 10 maart organiseert het museum weer allerlei leuke activiteiten in Kasteel Helmond. Ben jij 12 jaar of jonger, dan mag je gratis een vriendje of vriendinnetje, zusje of broertje meenemen die net als jij ook 12 jaar of jonger is.

De activiteiten zijn gratis exclusief de toegang tot het kasteel. Zo kun je met het hele gezin, familie en vrienden:

  • meedoen met een rondleiding door het kasteel, begeleid door de kasteelgidsen. Zij vertellen je over het verhaal van deze bijna 700 jaar oude burcht, de grootste van het land. Te doen dagelijks tijdens openingstijden van 11.00-17.00 uur.
  • kasteelspellen spelen in de Kasteelgang en op het binnenplein en speuren door de donkere kasteelkelders. Iedere dag tijdens openingstijden.
  • toeren over de zolder van het kasteel en wie weet kom jij erachter wie of wat de grote kasteelbrand heeft veroorzaakt in 1595! Geschikt voor bezoekers vanaf 8 jaar. Reserveer via de button op deze pagina de zoldertour.
  • en speel voorafgaand aan de kasteelzoldertour ook het bordspel in de torenkamer, dan ben je in ieder geval goed voorbereid op het bijzondere zolderverhaal. Dagelijks tijdens openingstijden.
  • luisteren naar de verhalenvertelster! Zij weet je bijzondere feitjes en weetjes te vertellen. Op woensdag, donderdag en vrijdag van 12.00-16.00 uur, op 10 maart van 14.00-16.00 uur.
  • je eigen kasteelmasker versieren! Te doen in het Kasteelcafé, dagelijks tijdens openingstijden.
  • meedoen met een middeleeuwse verkleedpartij! En oh ja vergeet niet een leuke selfie te maken. Dagelijks tussen 11.00-17.00 uur.
  • het aangrijpende verhaal beleven van 25 vrouwen die op de brandstapel het leven lieten in 1595 in Peelland. Luister naar en leer meer over dit waargebeurde feit in de regionale geschiedenis, tijdens de heksenspeurtocht in de tentoonstelling Heksenjacht in Peelland. Te doen dagelijks tijdens openingstijden. Vanaf 8 jaar.