Oude Gracht 1, 9341 AA Veenhuizen
Navigeer naar

Op zoek naar een boeiend en misdadig leuk kinderfeestje? Vier je verjaardag in het Nationaal Gevangenismuseum!


De Vloek van Veenhuizen
Houd je van spannende verhalen en geheime spreuken? Nodig je vrienden en vriendinnen uit om op avontuur te gaan in Veenhuizen en volg het spannende spoor van de Vloek van Veenhuizen.

In het Gevangenismuseum wordt een eeuwenoud verhaal verteld. Het verhaal van Gaius, die smoorverliefd is op Marieke. Maar… Gaius is vervloekt en voor eeuwig opgesloten in een verborgen cel. Alhoewel, voor eeuwig…?

Je maakt een reis door de tijd en leert in iedere tijdsperiode één van de vrienden van Gaius kennen. Gaandeweg ontdek je de spreuk die de vloek opheft. Lukt het jullie om Gaius te bevrijden?

Breid je feestje uit
Wil je meer dan alleen de Vloek van Veenhuizen oplossen? Je kunt je kinderfeestje uitbreiden met verschillende opties:
 Een bezoek aan een echte strafgevangenis
 Een rondrit door Veenhuizen in de Boevenbus
 Lekker eten in ons restaurant met een kinderfeestmenu

Benieuwd naar de mogelijkheden? Kijk dan snel op Kinderfeestje -
Gevangenismuseum Veenhuizen

Het Nationaal Gevangenismuseum
Het Nationaal Gevangenismuseum Veenhuizen is gevestigd in het enige
overgebleven onvrije gesticht van de Koloniën van Weldadigheid, UNESCO Werelderfgoed sinds 2021. Het museum vertelt verhalen van vroeger en nu over armoede, verpaupering, misdaad en straf en biedt zowel vaste als tijdelijke tentoonstellingen binnen deze thema’s.

Bezoekers kunnen extra activiteiten beleven, zoals een rondleiding door de beruchte voormalige strafgevangenis De Rode Pannen of een rit door Veenhuizen in een oude Boevenbus. Het museum is interactief en zeer geschikt voor kinderen, met speciale kinderroutes, activiteiten en
een echte Klauterbajes op de binnenplaats.

 

  • Leeftijd 5 - 8
  • Leeftijd 9 - 12
  • Horeca aanwezig
  • Indoor